Blog

Letní soustředění – Starší přípravky – Zbraslavice

Za podpory Ministerstva školství a tělovýchovy se poslední týden prázdnin, naši borci zúčastnili společného soustředění ve Zbraslavicích u Kutné Hory. Oproti loňskému roku jsme změnili místo akce, nicméně cíl zůstal stejný: lépe se poznat, utužit partu a především vypilovat fotbalové dovednosti včetně herní taktiky. K potěšení trenéra bylo od samého počátku zřejmé, že se kluci přes prázdniny neflákali. Kromě toho, že si udrželi svou váhu (což se nedá říct o všech členech trenérského štábu), tak nacvičili řadu neotřelých fotbalových fines a zlepšili fyzickou kondici.

Soustředění se neslo v duchu jeden za všechny, všichni za jednoho. Ovšem, nejen fotbalem je živ člověk (Seneca) a proto jsme si akci zpestřili celou řadou doplňkových aktivit jako byl výlet do stříbrných dolů v Kutné Hoře, přehazovaná na beach volejbalovém hřišti, koupání mezi delfíny/kapry v místním rybníce, přetahovaná lanem, vědomostní soutěž (dle výsledků bude lepší, když se budou kluci věnovat fotbalu) nebo večerní promítání pohádek.

Jelikož pobyt šestajovických borců ve Zbraslavicích vzbudil velký ohlas nejen u místních fanynek, ale i u fotbalových týmů v širokém okolí, neměli jsme nouzi o zájemce k přátelským zápasům. První mač s Uhlířskými Janovicemi připomínal souboj Davida s Goliášem. Nicméně i oproti starším a větším klukům se naši bojovníci neztratili a neprodali kůži lacino (výsledek není důležitý). Další zápas jsme absolvovali v Kutné Hoře se Spartou (Kutná Hora). Na krásném (a téměř vyprodaném) stadionu jsme brzy setřásli nervozitu a ukázali velkou fotbalovou kvalitu, které chyběl jen lepší výsledek. Poslední přátelský, a nutno dodat že vítězný zápas, jsme absolvovali proti klukům z Kostelce nad Černými lesy. Toto vítězství nám dodalo sebevědomí pro mistrovské zápasy, které nás v září čekají.

Závěr soustředění, jako pomyslná třešnička na dortu, obstaral zápas proti aerobik holkám z TSK Dynamik Lysá nad Labem. Ačkoliv se děvčata několik dnů svědomitě připravovala, naši borci se nenechali rozhodit a vyhráli rozdílem třídy. Ze zápasu si naši kluci odnesli hezký zážitek a někteří i telefonní čísla.

Rád bych tímto všem klukům poděkoval za vzorné chování a neopakovatelné zážitky, na které budou trenéři dlouho vzpomínat. Myslím si, že celé soustředění se vydařilo navíc se obešlo bez úrazů a zranění. Na závěr bych chtěl poděkovat všem trenérům za trpělivost a rodičovský přístup, díky kterému celá akce proběhla hladce. Tak už zbývá jen – příští rok znovu ve ZBRASLAVICÍCH!

Aleš & Jirka comp.