Blog

První podzimní turnaj starší přípravky divize E v Šestajovicích 10.9.2017

Jako když mávnete kouzelnou hůlkou, najednou je tu konec prázdnin, nový školní rok a s ním i nová fotbalová sezóna pro fotbalisty všech kategorií v SK Šestajovice 2017/2018 a přináší sebou i hodně změn. Minulou sezonu jsme sledovali jak se dařilo borcům z mladší přípravky na dvou frontách, kdy hrály turnaje 2 týmy Žraloci a Buldoci. S novou sezonou ale dochází ke dvou zásadním změnám. jednak mladší přípravka přechází do kategorie přípravky starší a původní týmy Žraloků a Buldoků jdou do nové sezóny jako jediný tým a k jednotlivým turnajovým kolům budou hráči nominováni trenérským týmem. Tak to jen na vysvětlenou a nyní již krátký report z 1. kola podzimního turnaje starších přípravek Praha – východ divize E, který se konal na domácím hřišti SK Šestajovice v neděli 10.9.2017.

Nedělní ráno 10.9.2017 nevěstilo nic dobrého. Drobný, ale vytrvalý déšť přivítal na našem hřišti soupeře našich borců pro nastávající sezonu.

A nutno podotknout, že se dostavily všechny týmy, které se vždy utkají systémem každý s každým, tak jak tomu bylo i loni. Změnily se ale rozměry hřiště, které je nyní větší a do pole přibyl další hráč, tzn. že se hraje v sestavě 5 + 1.

Ještě než se hráči všech týmů seřadili k slavnostnímu zahájení, ustal déšť a velmi příjemné počasí vydrželo po celý turnaj.

Po krátkém přivítání a ujasnění si pravidel hned první 4 mužstva nastoupila k bojům na 2 hřištích. Naši kluci, zřejmě prošpikovaní taktickými radami a s nacvičenými postupy se s vervou pustili do prvního soupeře, kterým bylo mužstvo FK BRANDÝS-BOLESLAV B. Kluci hráli s chutí a s velkým nasazením a to se jim vyplatilo. Převálcovali soupeře poměrem 4:0 a hned na to je čekal další soupeř, tentokrát mužstvo SK UNION ČELÁKOVICE B. S tímto soupeřem hráli kluci důstojnou partii a o výhře soupeře 2:0 rozhodly dvě dost nešťastně inkasované branky do naší sítě. Po jednozápasové přestávce nás čekal soupeř z nejtěžších. Urostlí hoši z SK BÁŠŤ, kteří převyšovali naše kluky nejen velikostí, ale i rychlostí a taktikou, nás porazili v poměru 4:0. Nejnapínavější bitva, kterou naši hráči absolovali, byla s týmem FK BRANDÝS-BOLESLAV C. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a stejně tak se měnilo i skore. Po 20 minutách se ale zastavilo na stavu 4:3 v náš prospěch, k nemalé radosti jak hráčů, tak i fanoušků. Poslední představení mužstva Šestajovic bylo pak třešničkou na dortu, kdy porazili díky hatricku kapitána Vítka Suchého tým TJ SOKOL MĚŠICE v poměru 3:1, kdy soupeř vsítil čestný gól v poslední vteřině zápasu.

Naši kluci díky bojovnému výkonu a díky 3 výhrám z 5 zápasů se celkově umístili za týmy z Čelakovic a Báště na 3. místě.. To asi nikdo nečekal a o to větší patří hráčům velká gratulace. Stejně tak patří poděkování i dalšímu realizačnímu týmu, trenérům, rozhodčím, zapisovatelkám, cateringu vedeným paní „trenérovou“ a také maminkám kluků, které dorazily s občerstvením pro všechny v podobě perníků, buchet, koláčů a ovoce. Akce dopadla na jedničku a již teď se kluci těší na další kolo, které se uskuteční 16.9.2017 na hřišti v St. Boleslavi. Tak jim budeme držet palce, aby pro ně byl další turnaj neméně úspěšný jako tento…

A na závěr jako obvykle fakta z turnaje 

A fotoreportáž z turnaje