Blog

Lednový turnaj ve sportovní hale “Na Fialce” – Mladší přípravky

Další z řady prestižních zimních turnajů v krásné hale Na Fialce v Říčanech čekal naše fotbalové naděje. Sychravé počasí toho dne nic neubralo na odhodlání našich mladých borců z ročníku 2009 a 2010 poměřit se s kvalitmími týmy soupeřů.

První zápas jsme sehráli proti hvězdami nabitému týmu SC Běchovice 2. Po velmi statečném a kolektivním výkonu jsme turnaj zahájili vítězstvím 2:0, což vlilo našim chlapcům (ale i fanouškům) další elán do žil. Po hodinové přestávce nás čekal houževnatý tým TJ Spartak Čelákovice, který známe z mistrovské podzimní soutěže. Předpoklad vyrovnaného souboje, kdy budou rozhodovat detaily, se naplnil do puntíku. Úspěch nakonec slavila naše větší fotbalová kvalita a určitě i taktická příprava díky našim zkušeným (mnoha těžkými fotbalovými bitvami ostříleným) trenérům. Výhra 4:1 znamenala další tři body do tabulky a dávala reálný předpoklad k postupu do dalších bojů o mety nejvyšší. Posledním soupeřem ve skupině byl několikanásobný vítěz říčanského turnaje SK Libuš. Vyrovnaný zápas naši kluci odbojovali a těsným vítězstvím 1:0 si zajistili zasloužený postup do semifinále turnaje.

Výsledky druhé, souběžně hrané, skupiny rozhodly otom, že našim semifinálovým soupeřem bude domácí tým FK Říčany. S blížícím se začátkem zápasu byla cítit až elektrizující atmosféra v hale, která nenechávala v klidu žádného fanouška vyprodaného hlediště. Samotný zápas, ve kterém měl říčanský favorit výraznou výškovou převahu, přinesl nádherný  zápas plný šancí, krásných individuálních výkonů a nevšedních technických fines. Základní hrací doba po remíze 1:1 rozhodnutí nepřinesla a tak musel rozhodovat rozstřel ze značky pokutového kopu. Napjatá atmosféra v hale vygradovala do magických výšin (některé fanynky z početného šestajovického fan klubu se dostali na hranu emočního zhroucení). Naděje našeho týmu dlouhou dobu držel skvělý brankář Honzík Medek (díky svým fantastickým zákrokům si vysloužil přezdívku “čaroděj”). Štěstí se, bohužel, nakonec přiklonilo na stranu soupeře. Po 12 penaltách zvítězil říčanský tým v poměru 5:4 a odsunul nás k boji o třetí místo.

V boji o bronz jsme si zopakovali zápas ze skupiny s TJ Spartak Čelákovice. Výhra o dva góly  nenechala nikoho na pochybách, že medaile za třetí místo patří zaslouženě do Šestajovic!!!!!

Celková bilance turnaje, kdy jsme zaznamenali čtyři výhry a jednu remízu dává všem soupeřům jasnou výstrahu, že v jarní části mistrovské soutěže se s námi musí vážně počítat na mety nejvyšší a že předchozí druhé místo na říčanském turnaji nebylo náhodné.

Všem klukům děkuji za jejich úsilí, pot a snahu v tréninku, které poté dokáží prodat v těžkých zápasech jako byl ten v Říčanech.

Statistika turnaje je zde..

Pár fotografií z turnaje následuje v galerii ..