Blog

2. Jarní turnaj – mladší přípravka – Šestajovice

Úspěšná obhajoba!!!

Krásné, téměř letní, počasí panovalo na druhém mistrovském turnaji mladší přípravky, který tentokrát pořádal náš šestajovický klub. Od ranního rozbřesku se davy místních fanoušků a fanynek šinuly na útulný stadion SK Šestajovice, aby vytvořily bouřlivou domácí atmosféru pro naše malé fotbalisty. Vůně a chuť klobásek místní cateringové firmy Bery food limited měly být jen jakýmsi drobným předkrmem mnohem výživnějšího fotbalového představení našeho souboru. Skvělý herní projev našich hráčů přilákal do ochozů řadu celebrit sportovního i společenského dění (namátkou můžeme zmínit rodinu Voseckých, Páju Krejčovou či Martina Lišku s půvabnou manželkou Radkou).

Na úvod turnaje jsme narazili na velmi nebezpečného a ambiciózního soupeře TJ Svornost Brázdim. Po oboustranně nervózním začátku zápasu se naši borci dokázali vyrovnat nejen s herní kvalitou soupeře, ale i nervozitou spojenou s velkým očekáváním místního publika a po zásluze zvítězili 4:2.

Druhý zápas, proti Spartaku Čelákovice, byl již plně v režii našeho týmu. Rychlé narážečky, nacvičené herní signály a častá střelba vyústily v přesvědčivý výsledek 5:0. Plné ochozy ocenily výkon domácích bouřlivým potleskem a mexickou vlnou.

Hlavní chod turnaje přišel v třetím dějství, kdy se nám postavil velmi silný tým FK Radošovice plameny v čele s kapitánem Františkem H. (společně s Anežkou M. z Kounic se dostal do našeho hledáčku budoucích posil). Dramatická bitva plná krásných fotbalových okamžiků, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec dopadla v náš prospěch 3:2. Asi rozhodujícím okamžikem utkání byl nečekaný taktický tah našich trenérů Aleše Stracha a Tomáše Furindy, kteří přešli z herního rozestavení 2-0-2 na 2-1-1 čímž výrazně zhustili střed pole na což soupeř nedokázal zareagovat.

Po třetí výhře se výrazným způsobem přiblížila možnost obhajoby prvního místa z Louňovic. Právě tento fakt a možná i velmi teplé počasí trochu ubraly na pozornosti našich fotbalistů. Proti FK Dobřejovice si proto museli sáhnout hluboko do svého rezervoáru sil. Úspěch nakonec slavila naše kondiční převaha, kterou kluci nabrali na letním soustředění pod taktovkou trenérského barda Jirky Honse (ano ten Jiří Hons, který hrál s Pepi Bicanem na levém křídle během MS 1934 v Itálii).

Určitou obavu z posledního rozhodujícího zápasu proti TJ Slavia Louňovice však naši borci rozptýlili hned od samého začátku. V rytmu samby rozpoutali doslova karneval krásných fotbalových akcí, který zvedal ze sedadel i nestranné fanoušky okolních mužstev. Zápas v podstatě na jednu bránu byl hezkou tečkou za dalším, velmi podařeným, představením našich borců. První místo, celkové skóre 29:7 a plný počet bodů jsou krásným výsledkem a ohodnocením poctivé práce kluků, ale i trenérů, kteří se o kluky starají s až mateřskou láskou. Závěrem bych rád poděkoval za vzornou a bezchybnou organizaci celého turnaje sportovnímu řediteli klubu panu Petru Kántorovi a všem maminkám, které napekly skvělé dobroty.

Neodpustím si dovětek v podobě pár veršů ze sbírky Kytice od K.J. Erbena:

 

Šestajovická mladší přípravka vbíhá na pažit,

soupeřův tým bude se smažit.

Je to jízda s námi hrát,

holt musíš naučit se prohrávat.

V bráně zed´a hbitost Cipíska,

jistotu máme u Kántorů Domíska.

V obraně elegance to je Furindů Samík,

v Barce jednou jistě bude brát balík.

Dvoje plíce, týmu opora,

to je náš Martin Krákora.

Přesná nahrávka, defenzivní štít,

to je Vítek Oříšek, každý ho chce mít.

Rychlé nohy, trenky nízko,

Kryštof Půček už je blízko.

Spousta gólů, střelný prach,

bacha, takhle hraje Honza Strach.

V bráně opět třepe se meruna,

jasně, střílel Krejčovic Jaruna.

Slunce svítí, jasné je nebe,

další gól, super Šturmojc Sebe.

Příště opět vyhrajeme, kdopak by se bál,

když na křídle běhá malý Míša Král.