Blog

První jarní turnaj 2018 mladší přípravky v Louňovicích 7.4.2018

Zapomeňte na Barcelonu!!!

Přišlo jaro a s ním také začátek jarní části mistrovských zápasů Šestajoviceké mladší přípravky. Celý okres byl zvědavý, zda si naši borci přenesou skvělou formu ze zimních turnajů i na trávu v Louňovicích, kde nás čekal první soutěžní turnaj.

Beznadějně vyprodaný stadion TJ Slavia Louňovice a krásné slunečné počasí poskytly skvělé fotbalové kulisy pro něco, co novodobá historie šestajovické kopané ještě nepoznala….

Prvním soupeřem byla TJ Svornost Brázdim, která patří mezi elitní týmy okresu. Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch, kdy soupeř nebyl schopen čelit našemu vysokému presinku, rychlým narážečkám a přesné střelbě. Skvělá hra a vysoké vítězství 8:2 jako by byly předzvěstí událostí budoucích.

Po zahřívacím prvním kole nás čekal tým z Čelákovic, který důvěrně známe z podzimní části sezóny. Vždy vyrovnané předešlé zápasy se tentokrát proměnily v exhibici našeho mužstva. Vířivý pohyb plný přesných přihrávek a zakončení v podstatě do prázdné branky připomínal styl tiki taka FC Barcelona v dobách její největší slávy. Naši kluci povozili čelákovické na pomyslném kolotoči a  zastavili až se závěrečným hvizdem a skóre 8:0. PS Dle našich informátorů vzrostla spotřeba ibalginů v Čelákovicích o 100% jak je z této jízdy ještě teď bolí hlavy…..

Vyrovnanější zápas jsme následně sehráli proti nám dosud neznámemu FK Radošovice Plamen. Precizně stanovená taktika protřelých trenérů Stracha a Furindy (mimochodem bývalých velmi úspěšných reprezentantů ČSSR, které zdobí zlaté medaile z tolik úspěšného ME v Bělahradě 1976) slavila opět úspěch. Po bojovném výkonu jsme ukořistili třetí výhru po výsledku 5:1.

Dle rčení “s jídlem roste chuť” šestajovičtí kluci nastoupili k čtvrtému utkání proti FK Dobřejovice. Ani tentokrát “šestajovický válec” nezaváhal a po výrazné herní převaze připsal další vítězství po výledku 5:1. Před posledním zápase bylo jasné, že naši borci budou hrát o celkové vítězství proti domácímu týmu TJ Slavia Louňovice.

Snad ani Agatha Christie by nevymyslela lepší zápletku než bylo poslední utkání ve stylu kdo s koho. Elektrizující atmosféra na stadionu, napětí ve tvářích fanoušků (a hlavně fanynek) a odhodlání v srdcích našich malých fotbalistů, to vše snímaly kamery televizní stanice Eurosport, která přerušila přímý přenos španělského El Clásica a upnula svou pozornost do Louňovic. Naši kluci dali do zápasu celý svůj um a odměnou jim bylo vítězství 3:1, které znamená historický úspěch pro celý šestajovický klub. První místo, plný počet bodů a rekordní skóre 29:5 je odměnou pro celý tým od brankáře, který nás podržel řadou spolehlivých zákroků, obránce až po útočníky.

Celému týmu patří velké poděkování za předvedený výkon o kterém se bude ještě dlouho vyprávět po celém okrese. Zároveň toto vystoupení slouží i jako pozvánka na následující turnaj mladší přípravky, který proběhne 21.4. doma v Šestajovicích. Přijďte fandit!!!

-Jose – F-

Pár nezapomenutelných zážitků najdete v galerii