Blog

Přáteláky s SK Zeleneč na domácím hřišti – mladší a starší přípravka 15. května 2018

Jak jinak prověřit kvalitu mužstva než konfrontací s nějakým kvalitním soupeřem, který se v okolí nabízí a který je ochoten navštívit náš fotbalový stánek. A jeden takový se našel a tak v úterý 15. května 2018 místo tréninku přívítala mužstva starší a mladší přípravky své rovnocenné soupeře ze Zelenče k přátelským utkáním. S tímto rivalem máme historicky zápornou bilanci, protože Zeleneč je v rámci kraje vždy mezi těmi nejlepšími, o to větší byla chuť našich kluků udělat dobrý výsledek. Derby je prostě derby ať se jedná o přátelák nebo turnajový zápas.

A to, že to naši borci vzali opravdu vážně, bylo znát jak u těch mladších tak u těch starších. Ani jedno mužstvo nepoložilo úvodní velké nasazení soupeřů, které bylo korunováno v obou případech poměrně rychlým nárůstem skóre v náš neprospěch, ale postupně se naše „mašiny“ rozjížděly a hra začala mít poměrně vyrovnaný charakter se šancemi, ale i chybami na obou stranách.

Co je třeba přiznat bylo to, že nasazení našich kluků bylo opravdu vysoké a byla na nich znát touha získat skalp tohoto kvalitního soupeře. Přej si a bude ti přáno a tak nakonec se zápas opravdu podařil starší přípravce, která podle blíže neuvedených zdrojů, porazila Zeleneč 11:7 .Nutno vyzvednout výborný výkon všech , především kapitána mužstva Vítka Suchého, který se blýskl hned pěti trefami, ale i dalších včetně brankáře i málo chybující obrany. Ani mladší přípravka nezůstala pozadu a zodpovědným a kolektivně obětavým výkonem nakonec prohrála nejtěsnějším poměrem 8:9.

Kluci nám opravdu udělali radost a ukázali, že fotbal hrát umí a i silní soupeři s nimi musí počítat. Určitě i pro trenéry to byla užitečná konfrontace a využijí ji pro přípravu na další turnajová klání, která nás ještě čekají.

 

A několik momentek z obou zápasů ( omlouvám se, že většina je starší přípravky ) najdete