Blog

3. mistrovský turnaj starší přípravky Žraloci – jaro 2019, Čelákovice 5.5.2019

Třetí jarní měření sil čekalo naše Žraloky tentokráte v Čelákovicich na stadionu místního klubu Union. Velmi chladné ráno, velmi dobře připravený trávník, velmi bojovná nálada našich kluků po výkonu v Radošovicích a velmi vlažný úvodní zápas našich borců proti prozatím nejslabšímu celku Spartaku Čelákovice. To byly atributy na začátku celého tohoto turnaje.

V první zápase se nám opravdu nedařilo, kluci byli jak ospalí s pomalým startem a s malou dávkou odvahy poprat se o každý míč… tak se stalo to, že v úvodním zápase jsme se museli sklonit před výkonem soupeře, celkem Spartaku Čelákovice , který vyhrál v poměru 4:1. Možná na obranu našich je dobré podotknout, že to byl úplně jiný tým Čelákovic než před týdnem, ale to je jen slabá záplata pro šestajovické borce.

Všichni jsme byli zvědaví co předvedou kluci v dalších dvou zápasech proti favoritům skupiny. Ke druhému zápasu jsme nastoupili proti silnému celku z Říčan a protože za pár minut jsme prohrávali již 2:0, očekával se pěkný výprask. Ale nestalo se tak. V průběhu zápasu kluci vyrovnali hru a a snížili  stav na 2:1. Bohužel vzápětí soupeř zvýšil svůj náskok a obava, že to kluky položí byla na pořadu. Nestalo se tak, spíše naopak. Kluci se zvedli k výkonu a zanedlouho korigovali stav na 3:2. Škoda, že nebylo více času, aby to Žraloci dotáhli na plichtu, protože soupeř se až do konce zápasu musel bát,že přijde o cennou výhru. Bohužel i druhý zápas skončil naší prohrou 2:3, ale dojem ze zápasu byl naprosto rozdílný oproti prvnímu duelu.

Bez přestávky a rozehřátí jsme se pustili bez respektu do celku z Úval a dali do toho všechno. Odměnou pak byl konečný výsledek a první naše výhra v poměru 2:0. To spravilo náladu jak hráčům, tak trenérům, ale v neposlední řadě fanouškům, kteří ač vymrzlí nepřetržitě hnali kluky do útoku.

Jednozápasovou pauzu využili kluci k doplnění kalorií a k zahřátí se teplým čajem. Ve čtvrtém dnešním zápase je čekal opět silný soupeř, celek z Radošovic. Jenže kluci už byli sehraní a velmi motivovaní podat co nejlepší výkon a tak se stalo, že nakonec vyrovnaný souboj plný nasazení a krásných akcí skončil spravedlivou remízou 3:3. A byl tu zápas poslední, kde jsme si změřili síly s domácím Unionem. Celý zápas jsme měli jasnou převahu a spoustu šancí, které ale zůstaly neproměněné a tak konečný stav 2:2  a ztráta 2 bodů do celkového počtu trochu mrzí, ale opět kluci bojovali a hráli pěkný fotbal. Závěrečné poděkování fanouškům skandovaným pokřikem a jízdou po břiše na zeleném trávníku bylo prima tečkou za celým fotbalovým turnajem.. V konečném účtování jsme se nakonec umístili až na 5. místě, ale rozhodně to není zklamání, protože výkony všech celků jsou opravdu vyrovnané. No a za týden pokřtíme fotbalový trávník v Úvalech a jsme zvědavi jak se zas naši Žraloci “porvou”  o své umístění..

A nakonec něco na koukání, aby se nejen vědělo, ale i vidělo….