Blog

3. mistrovský turnaj mladší přípravky A – jaro 2019, Klecany 12.5.2019

12.května má svátek Pankrác, což je první zmrzlý muž ze tří v měsíci květnu.. Tuto neděli 12.5.2019 se to vyplnilo na 100 procent.

Déšť a silný studený vítr, teplota kolem 5 stupňů pana Celsia a 6 mužstev malých fotbalových capartů čekalo další, v pořadí již třetí, klání na hřišti v rámci jarních mistrovských turnajů mladších přípravek. Opravdu velmi nevlídné počasí panovalo na hřišti hostitele, fotbalového klubu v Klecanech.

Dorazily ale všechny týmy a většině hráčů vůbec nevadilo, že pro toto klima máme jen jedno rčení a to takové, že ani nejbližšího přítele člověka bys nevyhnal…Kluci ale potvrdili, že nejsou bábovky za pecí a vyloženě se těšili na další měření sil a tak se mohlo začít..

První zápas se Šestajovičtí spíše zahřívali než že by hráli a tak měření sil se soupeřem z Radonic dopadlo bohužel v náš neprospěch v poměru 3:5.

Takže první zápas a prohra, ač se silným soupeřem, moc kluky nerozehřála a po jednozápasové přestávce je čekal na hřišti domácí tým, který byl hodně motivován a také v silné sestavě s podporou nemalého množství fanoušků..No a ti klecanští, ale i šestajovičtí viděli pohledný a bojovný zápas s mnoha zvraty a nakonec s konečným lichotivým skore pro naše fotbalisty v poměru 4:3. První výhra a hoši zahřátí na správnou provozní teplotu ihned pokračovali v dobrém výkonu a v dalším zápase jednoznačně udolali celek z Čelákovic v poměru 6:2… no parádní výkon a zasloužená přestávka a útěk do relativního tepla šaten byl na místě.. Výborná nálada a chuť zdolat i další soupeře, taková byla představa každého šestajovického fanouška, ale opak se stal pravdou… v předposledním zápase kluci jakoby zvadli a velmi lehce se nechali přehrát celkem z Hovorčovic a prohráli vysokým poměrem 1:6… Ačkoliv průběh zápasu nebyl až tak jednoznačný, konečné skóre bohužel ano…A to byl asi hřebíček do rakve před posledním zápasem…Tam nás čekal opravdu kvalitní soupeř z Brázdimi…

Bohužel muselo dojít během zápasu k dvojnásobné výměně našeho brankáře a díky tomu padaly do naší branky celkem levné góly a skóre narůstalo v náš neprospěch a kluci už toho měli plné brýle…A konečný hvizd rozhodčího byl pro ně vysvobozením.. I tak to dopadlo pro nás velmi nelichotivě a to prohrou v poměru 1:7… Ale i tak musíme pochválit 7+1 statečných, že v takové slotě a nepohodě bojovali a nic nedali zadarmo… Odměnou jim bude možná 4. možná i 3. místo v turnaji….Hrajeme sice pro výsledek, ale hrajeme i pro radost a to je určitě to nejdůležitější…A já si myslím, že kluci si to opravdu užili…A my, zmrzlí fanoušci, rozhodně s nimi…

A jak to viděl můj objektiv si můžete prohlédnout ve fotogalerii …