Blog

4. mistrovský turnaj mladší přípravky A – jaro 2019, Union Čelákovice 19.5.2019

Nedělní odpoledne bývají především odpočinková, zábavná, plná pohody a lenošení…prostě paráda !!

Stejně tak tomu bylo pro mnohé i v neděli 19.5.2019 jen s malou vyjímkou a tou byli účastníci čtvrtého klání mladších přípravek v jarním turnaji fotbalových nadějí, kteří se sešli změřit síly na trávníku Union Čelákovice. Opět výborně připravené hřiště, parádní a velmi teplé počasí, velké odhodlání a bojovná nálada slibovaly hezkou a napínavou podívanou.

Ještě je nutno zmínit dvě věci. Nedostavil se celek z Brázdimi a tak prohrál všechna utkání kontumačně 0:3 a po celou dobu se na hřiště snášelo chmýří z okolních kvetoucích topolů, což “potěšilo” především dýchací soustavy alergiků..

A teď již k vlastnímu průběhu turnaje z pohledu kluků ze Šestajovic. Sešlo se jich 6+1, takže dva “kusy” byly na střídání, což nebyl úplný ideál. Hned první utkání nás čekal domácí soupeř, celek Unionu Čelákovice. S ním neměli naši kluci nikdy velké problémy, ale než se stačili rozkoukat, prohrávali 0:1. Dlouho Union vzdoroval a vypadalo to, že nám bude důstojným soupeřem, ale pak se najednou kluci rozjeli a konečný výsledek 4:1 pro nás byl nakonec zasloužený. Hned další zápas jsme narazili na celek z Klecan, který jsme také celkem hravě poráželi. Ale dnes to byla houpačka ze strany na stranu a při skóre 2:4 v náš neprospěch se zdálo, že to bude historické vítězství mladší přípravky z Klecan nad Šestajovicemi. Jenže se nějak rozjel brankostroj a během 4 minut jsme zápas otočili a vyhráli po velmi obětavém a bojovném výkonu 7:5. Opět s minimální přestávkou a mírně vyčerpaní z předchozích dvou zápasů jsme nastoupili proti týmu z Hovorčovic. A pokračovali jsme v parádním výkonu a smetli jsme soupeře poměrem 7:2 ( velkou zásluhu na počtu golů nutno přiznat Járovi, který překonal brankáře celkem 4x, ale dík patří samozřejmě celému týmu za perfektní výkon ). Pak následovala jednozápasová pauza a taktická porada s trenéry v kabině, jak dosáhnout výhry i v posledním utkání a tím porazit nejsilnější tým skupiny, celek z Radonic.

A pak začala bitva nejen na hřišti, ale i mezi fanoušky. Opravdu se kluci vybičovali a byl to boj. Nedovolili soupeři moc a určitě v poli měli převahu. Ale fotbal se hraje na góly a ne na šance a tak těsná prohra 2:3 naše kluky doslova zdrtila a někteří to nesli hodně těžce, protože v případě remízy by kluci byli na skóre lepší a obsadili by tak příčku nejvyšší. Ale nemají se za co stydět. Tento turnaj se jim povedl a jasné druhé místo hovoří za vše. Příští týden nás hostí Hovorčovice, tak držíme palce, ať se zase zadaří…

A nakonec pár záběrů ze “zasněženého” hřiště nakonec…