O nás ..

“Již od nepaměti, snad od roku 1910 pěstuje se ve zdejší obci kopaná. Někteří průkopníci této míčové hry dosud hrají za barvy Sportovního klubu Šestajovice, který byl založen v roce 1926 a řádně zapsán u Středočeské župy footbalové na jaře roku 1927.

To

je citace archiváře z Pamětní knihy Sportovního klubu v Šestajovicích: …

1

 

Od

 jara do podzimu se hrávalo u kapličky a jezdilo se na zájezdy. Hráči se starali o všechny organizační věci, byl určen sekretář, který vyjednával zápasy a pokladník, kterému se samozřejmě platily příspěvky. Schůze se odehrávaly u kapličky, kde bylo i malé hřiště a klubu se tehdy říkalo S.K. Kaplička.

V

roce 1926 se začalo pomýšlet na založení klubu v obci. Do hostince “Na Závisti” byla svolána schůze občanů, kteří měli zájem o sport.

historie-foto2-1-300x195

Byla

     založena Rudá Hvězda, sehrály se nějaké zápasy, ale v obci nebylo hřiště, tak se muselo jezdit na “zájezdy” na hřiště soupeřů. To nebylo dlouhodobě únosné a začalo se řešit založení obecního hřiště. Kolem toho vznikla spousta sporů a “politikaření”.
Rudá Hvězda se rozpadla a založil se Sportovní Klub Šestajovice. Ze “Závistě” se odešlo a klub se usadil v hostinci “U Valtů”. Přičiněním výboru se udělalo hřiště na pozemku pana Valty.
Ustavující schůze se konala 19. prosince 1926. Byly zvoleny orgány klubu a proveden převod majetku a rekvizit z S.K. Kaplička i Rudé Hvězdy.

 

V

roce 1927 v únoru byla svolána schůze, byly vyplněny stanovy
Středočeské župy a odevzdány na Politickou správu v Brandýse nad Labem. Bylo navrženo zakoupení nových dresů a odhlasovány košile a la “Slavia”. Barva klubu červeno-bílá. Byla založena mužstva 1.A, 1.B a dorost.

 

V

tomto roce byla uspořádána i první sportovní slavnost s tímto pořadem:
– v 9.00 přespolní běh Šestajovice-Jirny-Šestajovice
– 10.30 fotbalový zápas S.K.Šestajovice B – Sparta Jirny A
– ve 13.00 sraz členů na zastávce Jirny-Klánovice, kde byli přivítáni hosté z S.K. Úvaly, pak odchod s hudbou do klubové místnosti v hostinci “U Valtů”
– 14.00 zápas dorostů S.K. Šestajovice – S.K. Úvaly
– přestávka po zápase vyplněná různými zábavními atrakcemi
– v 16.30 hlavní zápas S.K. Šestajovice A – S.K. Úvaly
– večer zábava v hostinci U Valtů.

Co

 se týká aktivity mužstev, bylo v roce 1927 sehráno 46 zápasů. Vítězných 22, porážek 11,nerozhodných 13. “1.A” mužstvo mělo bilanci 19 zápasů, 11 výher, 5 remíz, tři porážky a skore 49:34.Bylo dosaženo i zajímavých výsledků s těmito soupeři:

– Sparta Žižkov 3:3
– Sportovni sdruž. Žižkov 1910 3:0
– S.K. Úvaly 5:2
– Meteor VII 4:2
– S.K.Horní Počernice 5:4
– S.K.Union Čelák
vice 6:1
– Meteor Žižkov 2:2
– Sportovní sdružení Vršovice 3:2

 

Rok

   1928 začal další úspěšnou akcí, v lednu byl uspořádán první ples, který byl po stránce společenské i finanční velice úspěšný.

Tolik krátce z naší kroniky ..